Zgłoś naruszenie...
Wybierz jedną z poniższych opcji.
Ten komentarz dotyczy mnie lub znajomego:
atakuje mnie,
atakuje znajomego.
Komentarz dotyczy czegoś innego:
spam lub oszustwo,
propagowanie nienawiści,
przemoc lub krzywdzące zachowanie,
treść o charakterze erotycznym.
Napisz
PANEL

wpisy na blogu

Wpis:  Izolacja natryskowa w BLACK FRIDAY

Blog:  demilec
Data dodania: 2015-11-26
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Zamów izolację pianą SEALECTION 500 i skorzystaj z piatkowego wariactwa cenowego. Szczegóły u autoryzowanych wykonawców Demilec. Autoryzowany WYkonawca Demilec

Wpis:  Więźba dachowa - paroprzepuszczalność

Blog:  demilec
Data dodania: 2015-11-24
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Wielu z inwestorów wybierając materiały izolacyjne obawia się o butwienie lub gnicie najczęściej nie wysezonowanej więźby dachowej. I tutaj najczęściej pojawia się pojęcie tzw. oddychania, pojęcia niezdefiniowanego w normach i literaturze budowlanej ale związanego w dużej mierze z paroprzepuszczalnością materiałów.

Paroprzepuszzalność materiału określa współczynnik oporu dyfuzyjnego pary wodnej. Współczynnik ten podaje paroprzepuszczalność materiału budowlanego w odnieisieniu do warunków określonych normowo dla powietrza. Czyli tak naprawdę informuje nas ile razy jest on mniej przepuszczalny dla pary wodnej niż tej samej grubości warstwa powietrza. W zależności od temperatury powietrza i wilgotności powietrza, po obu stronach piany poliuretanowej  panują z reguły ciśnienia pary wodnej o różnej wartości. Z powodu tej różnicy ciśnień para wodna wędruje poprzez nasz izolator od strony wyższego ciśnienia w kierunku ciśnienia niższego. Zjawisko takiej wędrówki nazywamy dyfuzją. 

Aby mieć ogólne pojęcie o wartościach współczynników oporu dyfuzyjnego przybliżymy wartości ich dla typowych materialów:

- powietrza w spoczynku 1

- pianka otwarto komórkowa około 4

- tynk gipsowy 10

- beton komórkowy 5-10

- płyta OSB 30-50

- piana zamknięto komórkowa

- styropian  30-250

- beton 70-150

- paroizolacja 10000-90000


I tak o ile beton i folie paroizoalcyjne są praktycznie zamknięte na dyfuzje to większość materiałów znajdujących się poniżej 60 to tzw materiały otwarte na dyfuzję bardziej lub mniej. Z tego również powodu drewno zamknięte w piance nie gnije a wysycha. Zjawisko takie również występuje w przypadku zastosowania pian zamknięto komórkowych i nie zagraża konstrukcji dachu. Biorąc pod uwagę wysoką wilgotność więźby dachowej występującej na naszych poddaszach gdzie drewno najczęściej trafia prosto z lasu, dedykowany rozwiązaniem dla naszych poddaszy będzie piana otwarto komórkowa cechujaca się znacznie lepszym oporem dyfuzyjnym niż zk. W przypadku zastosowania drewna wysezonowanegolub konstrukcji dachowych opartych na rozwiązaniach stalowych z powodzeniem jako izolator może być wykorzystany system zamknięto komórkowy. 

Przykład zastoskowania systemu zamknięto komórkowego do izolacji ścian domu szkietetowego.blog budowlany - mojabudowa.pl


4Komentarze
Data dodania: 2015-11-24 10:12:55
jak z palnością tej piany? Słyszałem że jak się zapali to z domu robi się pochodnia. Mam to u siebie i torchę się obawiam Drugie pytanie na samym stryszku mam pianę i jest ina niczym nie zasłonięta czym jataniej i w miarę dobrze osłonić pianę od słońca - farba czy folia? Pozdrawiam
odpowiedz
demilec  
Data dodania: 2015-11-25 15:56:26
I tutaj kolejny mit. Jeśli chodzi o palność piany Sealection 500 to posiada ona klasę palności E a w połączeniu z systemem Gk B so1. Czyli produkt nie rozprzestrzeniający ognia nie kapiący. A teraz realnie. Jeśli chodzi o palność materiałów budowlanych lub całego wyposażenia w naszych domach masa produktów to produkty palne. W przypadku wystąpienia ognia temperatura wzrasta na tyle, że pozornie nie palne materiały stają się materiałami, które ulegają kompletnemu zniszczeniu. Więźba dachowa w połączeniu z tradycyjnymi materiałami izolacyjnymi również nie należy do materiałów niepalnych. Tradycyjne materiały izolacyjne ze względu na lepiszcze jakie ich łączy ma obniżone temperatury odporności ogniowej do 200-300 C a wiadomo że o takie temperatury nie trudno podczas pożaru. Dlatego do każdego materiału izolacyjnego czy budowlanego należy podchodzić profesjonalnie i adekwatnie do realnego środowiska, w którym będzie pracował. Jeśli chodzi o zabezpieczenie piany przed promieniami UV polecam folię paroizolacyjną, która nie tylko zabezpieczy produkt przed wilgocią z wewnątrz ale również przed UV.
odpowiedz
Odpowiedź do justigreg
arlenka  
Data dodania: 2015-11-24 11:10:27
Ja zrezygnowałam z piany jako ocieplenia i izolacji poddasza ze względu na to, ze wykonawca twierdzi, że po 10 latach z piany pozostanie tylko skorupka i proch w środku, a usunąć to to koszmar jakis jest. Zastosuję więc stary i sprawdzony sposób - wełnę mineralną. Czy to co mówi Wykonawca ma sens?
odpowiedz
demilec  
Data dodania: 2015-11-25 15:44:19
Stary i sprawdzony sposób nie jest na lata i o tym wie każdy kto go wykorzystywał. Wykonawca prawdopodobnie tej starej technologii tak twierdzi nie mając żadnej sprawdzonej informacji tylko własne przemyślenia i domysły. W takim razie ten sam wykonawca powinien poinformować o skutkach jakie niesie wilgoć, gryzonie itp. A najważniejsze ile daje producent gwarancji na niezmienność parametrów termicznych lub w jakim terminie zaleca wymianę na nowy. Niestety wiele informacji, które trafiają do inwestorów nie ma nic wspólnego z prawdą lecz tylko z domysłami lub zasłyszanymi informacjami. Jeśli chodzi o usuwanie piany to bez problemu każdy z tym sobie poradzi nie będzie to stanowiło żadnego problemu jednak nie było do tej pory takiej potrzeby chociaż o wymianie starego sprawdzonego sposobu na nowoczesny poliuretanowy słyszymy coraz częściej. Dlatego w przypadku zainteresowania jakąkolwiek technologią należy uzyskać informację z większej ilości źródeł co pozwoli na uzyskanie obiektywnego obrazu wykorzystywanego produktu.
odpowiedz
Odpowiedź do arlenka

Wpis:  Gryzonie fakty i mity.

Blog:  demilec
Data dodania: 2015-11-22
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

    Wielu z inwestorów zastanawia się i zarzuca możliwość wejścia w pianę typowych gryzoni, które niszczą nie tylko materiały izolacyjne ale wszystkie elementy współpracujące , takie jak membrany folie paroizolacyjne itp. Jednym z największych szkodników występujących na naszych poddaszach jest kuna, która niejednemu inwestorowi uprzykrzyła wiele dni życia. Jak wiemy znajduje ona z powodzeniem swoją siedzibę w tradycyjnych materiałach włóknistych gdzie nie tylko robi swoje gniazda ale ściąga w nie swoje zdobycze. Piany poliuretanowe stanowią jednak nie tylko barierę przestrzenną dla gryzoni ale w przypadku jej próby zniszczenia nie stanowi dla nich żadnych substancji odżywczych. Nie stoimy tutaj jednak murem, że nie trafi się taki gryzoń, który nie będzie chciał tego zrobić dla tzw. „zabawy” ponieważ kable samochodowe również nie stanowią substancji odżywczych a są częstym obiektem zainteresowania licznej rzeszy gryzoni. Dlatego możemy jednoznacznie stwierdzić, że piany poliuretanowe zarówno otwarto jak i zamknięto komórkowe są bardziej odporne na atak i zniszczenia spowodowane przez gryzonie w porównaniu do tradycyjnych materiałów izolacyjnych.

Nie jest nam znany żaden przypadek  aby gryzonie niszczyły pianę poliuretanową.

Również różni producenci podają że myszy, szczury i inne zwierzęta nie lubią niszczyć piany poliuretanowej.

Produkt ten jest wręcz idealny dla rolnictwa, ogrodów zoologicznych, gdzie występuje dużo gryzoni, których kontrolować jak wiadomo nie można.

W przypadku pian zamknieto komórkowych wykorzystywanych na dachach istnieją przypadki kiedy zostanie ona "atakowana" przez ptactwo. Niestety jest to najczęściej wina albo klienta albo wykonawcy, ponieważ piany poliuretanowe wykorzystywane na zewnątrz należy nie tylko zabezpieczyć przed promieniowaniem UV ale również przed atakiem w tym przypadku ptactwa. Do tego celu możemy wykorzystywać wszelkiego rodzaju powłoki polimocznikowe lub hybrydowe, które dzięki swoim złąściowością zabezpieczają poliuretan przed uszkodzeniami mechanicznymi. Zapraszamy do zapoznanania się z naszą ofertą na www.demilec.org

1Komentarze
Data dodania: 2015-11-23 14:13:49
Dodatkowo kuny mają świerzbowca więc weĺna jest dla nich idealnym materiałem do.... "drapania się". Piana im tego nie daje, co jednak tak jak piszesz nie jest wyrocznią że kuny wybierają tylko wełnę.
odpowiedz

Wpis:  Fundamenty natryskowo?

Blog:  demilec
Data dodania: 2015-11-18
wyślij wiadomość

Wbrew powszechnej opinii izolacja fundamentów to bardzo istotny element budowy domu. Zła izolacja powoduje przedostawanie się wilgoci nie tylko w podłoże ale w ściany czego następstwem może być pojawienie się grzybów i pleśni. Aby uniknąć takiej sytuacji należy podejść do tematu izolacji fundamentów niezwykle drobiazgowo. Ostatnim czasem coraz większą popularność i skuteczność zdobywa izolacja wykonana natryskową z wykorzystaniem zamknięto komórkowych pian poliuretanowych. Aby dokładnie ocenić jaki produkt jest dedykowany dla naszego domu musimy odpowiedzieć sobie na pytanie w jakim terenie będziemy budowali nasz dom. Jeśli jest to teren piaszczysty, płaski o niskim przepływie wód naporowych wówczas z powodzeniem możemy wykorzystać piany zamknięto komórkowe o niższej gęstości około 33-38 kg/m3. W przypadku terenów górzystych o mocnym naporze wód napływowych , glinianym podłożu dedykowanym produktem będą piany zamknięto komórkowe o podwyższonej gęstości sięgające od 47 do 60 kg/m3. Jeśli nie jesteśmy pewni swojego podłoża zawsze wybierajmy produkty o dużej gęstości ponieważ zapewnią one znacznie lepsze zabezpieczenie hydroizoalcyjne.blog budowlany - mojabudowa.pl


Wpis:  Właściwości pian na co zwrócić uwagę?

Blog:  demilec
Data dodania: 2015-11-13
wyślij wiadomość

blog budowlany - mojabudowa.pl

Piany poliuretanowe  można sklasyfikować na podstawie ich parametrów fizycznych do których należy min struktura komórkowa, własciwości mechaniczne, właściwości przewodzenia i stabilność wymiarowa. Do właściwości  mechanicznych należy nie tylko wytrzymałośc na ściskanie rozciąganie i ścinanie ale również na zginanie i absorbcja dźwięku. Niektóre z nich mają ważne znaczenie w przypadku pian zamknięto komórkowych i mniejsze w przypadku otwatej komórki. Aby być pewnym poprawności zaaplikowanej piany należy żądać od wykonawcy certyfikat powykonawczy z wynikami otrzymanego produktu. Według nowej normy CE każdy z wykonawców ma obowiązek wystawić certyfikat powykonawczy, który informuje inwestora o parametrach otrzymanego produktu. Zapraszamy do wybrania autoryzowanych wykonawców firmy Demilec, którzy po zakończonej pracy wystawiają certyfikaty powykonawcze. Jest to bardzo istotne ponieważ proces produkcji piany odbywa się bezpośrednio u inwestora i na jakość i parametry otrzymanego produktu duży wpływ ma wykonawca. www.demilec.org

3Komentarze
Data dodania: 2015-11-13 15:44:51
Czesc! Fajny blog ekspercki , bo co jakis czas na mb pojawiaja sie pytania o ocieplenie pianka I sa czasem pomowienia , zwlaszcza o gnijace dachy , czy deskowac , nie deskowac , no takie tam , moze wiecej szczegolow za I przeciw :)))) ja jestem akurat kanadyjczyk w duzym cudzyslowiu , bo wlasciwie Sasiad Kanadyjczyka jestem :) P.s. Widzialam bardzo orinalny tatulaz :)))))) na Twym blogu xD Pozdrawiam
odpowiedz
Data dodania: 2015-11-13 16:43:16
No właśnie ja też poproszę o więcej szczegółów nt temat. Jak to jest z tym gniciem więźby, jak to z tą membraną vs deskowanie, jak z kunami, z palnością, nasiąkliwością itd itp. Tylko tak szczerze poprosimy :)
odpowiedz
demilec  
Data dodania: 2015-11-13 17:10:43
Wszystkie za i przeciw zostaną wyjaśnione na następnych wpisach. Czyli na co zwrócić uwagę, kiedy wykonujemy itp. Postaramy się rozwiać wszelkie wątpliwości. Palność, nasiąkliwość, kuny, deskowania itd itp.
odpowiedz
demilec
blog ekspercki
Wyślij wiadomość do autora OBSERWUJ BLOGA
statystyki bloga
Odwiedzin bloga: 15547
Komentarzy: 14
Obserwują: 3
On-line: 9
Wpisów: 19 Artykułów: 4 Galeria zdjęć: 22
ARCHIWUM WPISÓW
2016 listopad
2016 październik
2016 lipiec
2016 maj
2016 marzec
2015 grudzień
2015 listopad

OBECNIE NA BLOGU
1 niezalogowany użytkownik
Inne blogi dla projektu :
majolika.mojabudowa.pl - wpisów: 530
michal85.mojabudowa.pl - wpisów: 468
arlenka.mojabudowa.pl - wpisów: 436
msz-n.mojabudowa.pl - wpisów: 418
ekodom.mojabudowa.pl - wpisów: 409
piasek.mojabudowa.pl - wpisów: 339
albatros2.mojabudowa.pl - wpisów: 279
tysia827.mojabudowa.pl - wpisów: 263
seven.mojabudowa.pl - wpisów: 232
zremba.mojabudowa.pl - wpisów: 216
lusiek.mojabudowa.pl - wpisów: 197
wilczyca32.mojabudowa.pl - wpisów: 193
czteryem.mojabudowa.pl - wpisów: 189
zabki2015.mojabudowa.pl - wpisów: 187
tomasznowak29.mojabudowa.pl - wpisów: 186
krzycho63.mojabudowa.pl - wpisów: 185
dorka-roman.mojabudowa.pl - wpisów: 174
bajkowydworek.mojabudowa.pl - wpisów: 165
domwpiaskowcu.mojabudowa.pl - wpisów: 162
piekar.mojabudowa.pl - wpisów: 156
ewaiadam.mojabudowa.pl - wpisów: 146
wybudujeadasia.mojabudowa.pl - wpisów: 144
miszszel.mojabudowa.pl - wpisów: 144
dom-azyl.mojabudowa.pl - wpisów: 144
sloneczna.mojabudowa.pl - wpisów: 143
perelka2009.mojabudowa.pl - wpisów: 141
patrycjacha.mojabudowa.pl - wpisów: 139
aaaa-meble.mojabudowa.pl - wpisów: 137
marzenianasze.mojabudowa.pl - wpisów: 136
asiakrzysztof.mojabudowa.pl - wpisów: 134
pszczolka.mojabudowa.pl - wpisów: 133
pretaporter.mojabudowa.pl - wpisów: 133
zacisze.mojabudowa.pl - wpisów: 132
wersjade.mojabudowa.pl - wpisów: 131
murekzone.mojabudowa.pl - wpisów: 130
kadmax-bw.mojabudowa.pl - wpisów: 130
pogodny1ja.mojabudowa.pl - wpisów: 125
blue--bell.mojabudowa.pl - wpisów: 125
fryzjereczka.mojabudowa.pl - wpisów: 124
dominka76.mojabudowa.pl - wpisów: 124
shagga80.mojabudowa.pl - wpisów: 123
elusiatomek.mojabudowa.pl - wpisów: 123
damariko.mojabudowa.pl - wpisów: 123
szarobialy.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ligota.mojabudowa.pl - wpisów: 122
ancia9.mojabudowa.pl - wpisów: 121
alaimar.mojabudowa.pl - wpisów: 120
wierzby.mojabudowa.pl - wpisów: 118
wenaplus.mojabudowa.pl - wpisów: 117
magnollia.mojabudowa.pl - wpisów: 117
wymarzony.mojabudowa.pl - wpisów: 116
oleczka1986.mojabudowa.pl - wpisów: 116
jessicaa.mojabudowa.pl - wpisów: 116
cyprysowo.mojabudowa.pl - wpisów: 115
anetta16.mojabudowa.pl - wpisów: 115
magnat100.mojabudowa.pl - wpisów: 113
andzias77.mojabudowa.pl - wpisów: 110
beatka80.mojabudowa.pl - wpisów: 109
asiagrzesiek.mojabudowa.pl - wpisów: 105
edyta1988d.mojabudowa.pl - wpisów: 102
ustronny1.mojabudowa.pl - wpisów: 101
milionwminute.mojabudowa.pl - wpisów: 101
feriza.mojabudowa.pl - wpisów: 101
ezelazny.mojabudowa.pl - wpisów: 101
elik2014.mojabudowa.pl - wpisów: 101
monikaiszymon.mojabudowa.pl - wpisów: 100
podkampinosem.mojabudowa.pl - wpisów: 99
endialdi.mojabudowa.pl - wpisów: 99
serce.mojabudowa.pl - wpisów: 98
seba1.mojabudowa.pl - wpisów: 97
homekoncept32.mojabudowa.pl - wpisów: 96
gwatemala.mojabudowa.pl - wpisów: 96
tictac.mojabudowa.pl - wpisów: 95
nowak110.mojabudowa.pl - wpisów: 95
wiolettapiotr.mojabudowa.pl - wpisów: 94
widoq.mojabudowa.pl - wpisów: 94
nyveien.mojabudowa.pl - wpisów: 94
aleksander2.mojabudowa.pl - wpisów: 94
karolineczka2.mojabudowa.pl - wpisów: 93
budy--grzybek.mojabudowa.pl - wpisów: 93
kingailaki.mojabudowa.pl - wpisów: 91
naszemiejsce.mojabudowa.pl - wpisów: 90
mwas2016.mojabudowa.pl - wpisów: 90
magkul.mojabudowa.pl - wpisów: 90
m-110b.mojabudowa.pl - wpisów: 90
kofola35.mojabudowa.pl - wpisów: 90
jelonek-rex.mojabudowa.pl - wpisów: 90
rozwiń